Mgr. Michaela Nečasová

Profesní profil

Kdo jsem a čemu se věnuji…

Jmenuji se Michaela Nečasová. Je mi 35 let.

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor Právo a právní věda (Mgr.), ale rozhodla jsem se právničinou neživit.

Pracovala jsem jako Project Manager a Vendor Manager ve společnosti zabývající se překladatelstvím a tlumočením.
Jakmile jsem neměla před sebou žádné výzvy, změnila jsem práci a pracovala jako Head of/Back Office Manager, Sales Account Manager s přesahem do právničiny, marketingu i HR v brněnské firmě specializující se na výrobu a prodej prezentačních a reklamních systémů.

Jak už to bývá, po čase jsem se i já vrhla na mateřství – a mám tři krásné hlučné děti!

Ženy jsou největší nevyužitou zásobárnou talentů na světě. – Hillary Clinton

Osobní profil

Čemu se ráda věnuji v osobním životě a co mě baví. 

Snažím se být aktivní a přiznám se, že neumím moc odpočívat. Ve volném čase, kterého při třech dětech upřímně řečeno moc není, ráda něco čtu, studuji, vylepšuji doma, pracuji na zahradě nebo chodím běhat. Jelikož jsem celoživotně běh nesnášela, je pro mě zjištění, že ho vlastně miluju, stále velký šok!

Superžena se vrací - e-book Michaely Dědkové Nečasové o návratu žen po mateřské do prác

Mé knižní začátky

Během mateřské „dovolené“  jsem bojovala s touhou být skvělou mámou, ale zároveň pečovat o své duševní zdraví. Chtěla jsem najít něco, v čem budu realizovat své vlastní já, mimo mé milované děti. Jelikož velice ráda čtu knihy o osobním rozvoji, o rodičovství a jiných zajímavých tématech, založila jsem si knižní blog. Na počest mé vytoužené dcery Bei jsem ho nazvala Bea books. Můžete mne tak najít i na Instagramu jako @beabookscz nebo Facebooku jako Bea books.

E-book Superžena se vrací je mým čtvrtým dítětem. Dala jsem do něj své srdce, mysl a nadšení. Podařilo se mi spojit praktické informace do čtivé a zábavné formy a já věřím, že si určitě najde své čtenáře.

Kudy vede moje cesta

Díky mateřství se mi neuvěřitelně otevřely obzory.

Mateřství považuji za zásadní milník v mém životě. Pochopitelně, že děti změní život úplně každému. Ovšem díky času, který jsem s dětmi trávila a ve kterém jsem nemusela myslet na zaměstnání, jsem začala postupně nalézat sama sebe.

Velmi jsem si oblíbila čtení knih o osobním rozvoji a tato témata se ve mně postupně zpracovávala. Jednoho dne jsem najednou viděla směr, kterým by se měla moje profesní cesta ubírat. Jsem vděčná, že jsem k tomuto prozření došla a velmi doporučuji všem ženám, aby si našly čas samy na sebe a hlavně na svoje myšlenky a pocity.

V budoucnosti se tak chci zaměřit na osobní a profesní koučink a věnovat se mu profesionálně.  Jak řekl můj oblíbený autor knihy Myšlením k bohatsví, Napoleon Hill – „Cokoliv si lidská mysl dokáže představit a uvěřit tomu, toho lze dosáhnout.“

Mateřství není váš limit, ale vaše výhoda.